Wegrijden met de Toyota Prius
Bekijk hier meer informatie over het wegrijden met de Toyota Prius.Het wegrijden met een Toyota Prius is zeer eenvoudig, hieronder kun je beknopt zien hoe je dit dient te doen.
Ga zitten en zorg dat je comfortabel bij het stuur en de pedalen kunt.
Het stuur is zowel in hoogte als axiaal (naar je toe of van je af) verstelbaar. De ontgrendeling van de stuurverstelling is te vinden in het midden aan de onderkant van de stuurkolom.
- Druk tegelijkertijd op powerknop en rempedaal. In het display van het dashboard is nu veel informatie te zien. Wanneer je links onder “READY” ziet staan dan is de auto klaar voor vertrek.
- Stel de spiegels goed af, de buitenspiegels zijn links en recht te selecteren met het schakelaartje L/R boven de richtknop (met de vier richtingpijltjes) onder het linker ventilatierooster.
- Kijk of het parkeerrem lampje brandt, zo ja gebruik de linkervoet! om de parkeerrem te ontgrendelen.
- Zet de selectiehendel in “D” met de rem ingedrukt.
- Laat de rem los en geef een beetje gas (wil je eerst achteruit rijden zet dan de selectiehendel in “R”)
- Om te parkeren de knop “P” gebruiken en eventueel de handrem (met de linkervoet) indrukken.
!!!! De selectiehendel nooit met kracht gebruiken, het selecteren van Drive, Reverse en Breaking geschiedt elektronisch. De selectiehendel springt altijd terug in de oorspronkelijke stand, echter de auto staat na het selecteren wel in “D” of “R”. Mocht je een pieptoontje horen dan betekent dit dat het rempedaal niet voldoende is ingedrukt om middels de selectiehendel de gewenste functie te selecteren.

Heb je lang niet gereden? Neem een opfrisrijles!
Na het volgen van een aantal opfrislessen ga je weer met vertrouwen de weg op. Mocht je daarna nog coaching willen in je eigen auto om bijvoorbeeld het parkeren te verbeteren dan kan dat ook. Voor de begeleiding in jouw eigen auto maakt het mij niet uit of dit in een handgeschakelde auto is of een automaat. Wil je 2 uurtjes rijden, of heb je nog nooit in een automaat gereden? Wil je ervaren hoe dat is, bel 06-54213882 voor een opfrisrijles bij Rijschool Maxor Lelystad.
06 - 54213882
App GRATIS je vraag